Valentine’s Day is coming! En dan vind ik rode recepten helemaal toepasselijk. Dus toen ik deze amuse van taco’s van rode biet met geitenkaas & paling zag staan in de kerstbrochure van de Hanos, sloeg ik het aperitiefhapje op, niet voor kerst, maar voor Valentijn. Dat rode biet en gerookte paling een topcombi is, ondervond ik al meermaals: ik maakte ooit een mousse van gerookte paling, met Foie Royale, appel en rode biet en onlangs passeerde hier ook nog een gerecht met gerookte paling met foie gras en structuren van biet.
En ja, ook deze taco’s van rode biet met geitenkaas & paling zijn een schot in de roos: mooi om te zien en lekkerrrr! Ze hebben alles om te bekoren: krokante taco’s met een zachte vulling. En voor wie nu denkt: bah, ik lust geen geitenkaas, je proeft die amper, want de geitenkaas wordt gemengd met mascarpone en zure room, waardoor je de geitenkaas nog amper proeft.

Taco's van rode biet met geitenkaas & paling
Equipment
- Een wafelijzer met bakplaat voor kleine wafeltjes
Ingrediënten
Voor de taco's:
- 180 g rode bietensap
- 30 g zonnebloemolie
- 4 g zout
- 15 g poedersuiker
- 150 g bloem
Voor de vulling:
- 250 g zachte geitenkaas (type Chavroux)
- 250 g mascarpone
- 100 g crème fraîche
- Gembersiroop naar eigen smaak
- Gekookte bieten
- Gerookte paling
- Bietencress
Instructies
Voor de taco's:
- Meng de ingrediënten met een garde tot beslag.
- Bak er wafels van in de wafelbakker in circa 1 min.
- Vorm direct als ze nog warm zijn.
Voor de vulling:
- Meng de geitenkaas met de mascarpone & crème fraîche.
- Voeg gembersiroop toe en naar smaak een beetje zout.
- Doe over in een spuitzak.
- Rook de gekookte bieten circa 10 à 15 min in koude rook en snijd in blokjes.
- Snijd de gerookte paling in kleine stukjes.
Opbouw
- Vul de taco’s voor de helft met de geitenkaas crème.
- Leg er wat gerookte bietjes op.
- Vul verder af en leg er de gerookte paling op.
- Garneer met bietencress.
Notities
Bron: recept van Garry de Boer, Culinair Marketing Manager HANOS, op de website FoodXperience.
Wat een mooi bordje, kan zo uit een sterren restaurant komen!
Prachtig in zijn eenvoud!
indien geen wafelijzer zou je ze ook in de ronde vormen van silikomart kunnen maken?
Je kan het proberen. Zal even zoeken zijn, vrees ik, want ze zijn nog slap wanneer ze uit het wafelijzer komen en moeten dan gevormd worden. Iets slap uit een Silikomart vorm krijgen, lijkt me niet evident. ?
Net de taco’s gemaakt.
Na 1 minuut zijn ze nog best zacht. Is dat de bedoeling?
Heb er nu ook een paar 2 minuten gedaan, zijn wat steviger, maar ik weet dus niet wat bedoeling is.
Alvast dank.
Die van mij waren ook zacht. 🙁
Ziet er heerlijk uit, maar wat is bietencess?
Bietencress is een soort cress die naar bietjes smaakt. Zie: https://www.zaadhandelvanderwal.nl/nl/shop/biologisch-geteelde-zaden/biologisch-geteelde-spruitgroentezaden/bietencress-biologisch-geteeld/bietencress-bio
Dit wordt enkel gebruikt voor de afwerking en kan perfect vervangen worden door een ander takje groen.
Hallo,
Dit recept zag er zo mooi uit dat ik het zeker moest proberen.
Jammer genoeg krijg ik de taco niet krokant en als ik hem iets of.wat krokant krijg, wordt hij vrij snel slap. Daarnaast bekom ik ook niet de mooie kleur zoals op jouw foto. Ik heb alle stappen mooi gevolgd en het is de eerste keer dat het me niet lukt om een recept van jou na te maken. Heb je wat goede raad of heb je een idee wat ik fout doe?
Alvast bedankt
heb ze al geprobeerd, héél lekker. Heb de taco’s, bij gebrek aan wafelijzer, gebakken in de pan. Veel gepruts ,maar zo lekker
Lekker ook als voorgerecht kan het, ik vond het een mooie combinatie het zachte van de kaas, krokante van het wafeltje en het gerookte van de paling. Doen hoor njammie
Dit ziet er onwijs lekker en professioneel uit. Ga dit zeker uitproberen.
Succes!
Zijn deze gemaakt in een stroopwafel ijzer?
Inderdaad, Suzanne. Ik bakte ze in mijn FriFri met speciale bakplaten voor ‘nieuwjaarswafeltjes’.
dag myriam,
ik ben bezig met mijn nieuwjaarsmenu te maken , natuurlijk volledig uit hap en tap.
Deze taco zou ik willen maken als hapje. Mijn vraag was nu: hoeveel taco’s haal je uit de hoeveelheid deeg? Ik moet koken voor 8 personen.
Alvast bedankt en fijne feestdagen
jacqueline
leerling spermalie
Dag Jacqueline,
Dat herinner ik me helaas niet meer, maar zeker meer dan 8!
Succes en smakelijk!
Myriam
Voor hoeveel hapjes is dit recept? Ik wil het als amuse voor 4 personen maken. Dan lijken met de hoeveelheden wat groot 🙂
Oei, Bianca, dat weet ik helaas niet meer. Maar inderdaad in elk geval veel meer dan 4. Je mag dus de hoeveelheden delen!